Biz Serente Organik olarak müşterilerimize organik ürünleri geniş bir yelpazede ve avantajlı fiyatlarla sunma misyonu ile yaklaşmaktayız. Bu hedefi gerçekleştirebilmek için ihtiyaçları ve talepleri doğru anlamaya ve sofralarınızı zenginleştirmeye gayret etmekteyiz.

Contact us

150 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo!
Sepetim
 0,00
Hakkımızda

Serente Organik, Ordu, Fransa, İstanbul üçgeninde büyümüş iki kardeşin kurduğu ve hala işlettiği bir organik ürünler mağazasıdır. Hasibe Öztürk ve Hasan Sönmez kardeşler tarafından kurulan işletme 2007 yılından bu yana kendini geliştirerek organik ve sağlıklı ürünleri müşterileriyle buluşturmaya devam ediyor.

Hasibe Hanım yürüdüğü yolu ve Serente’yi şu şekilde özetliyor;

“Ordu’nun Perşembe ilçesinde büyümüş; iki kız çocuk annesi bir kadınım. Uzun seneler Fransa’da yaşadıktan sonra yolumuz İstanbul’a düştü. Önceleri çocuklar küçüktü; yüreğimdeki eksikliği tam anlayamamıştım. Ama sonradan anne olmayı kavradıkça, annemi özlerken buldum kendimi. Hala hayatta olan annem oldukça becerikli; tam bir Karadeniz kadınıdır. Hiç durmaz, sürekli çalışır, üretir. Konu annelik olunca, büyük şehirlerde ve hatta artık küçük beldelerde bile ulaşması oldukça güçleşmiş olan gerçek gıda ile ilgili özlemlerimiz çok artmaya başladı. Tesadüfler turizm alanında çalışan eşimin organik bir üretici firmanın oteli için çalıştığı bir dönemde beni Serente ile buluşturdu. Organikle tanışalı uzun zaman oldu ve artık sağlıklı, doğru beslenme benim için otomatik bir davranışa dönüştü. Bu sayede hem ailemi besleyecek gerçek gıdaya erişebiliyor hem de bunu Serentemde sizlerle paylaşabiliyorum. Serente’nin anlamı; meyve, sebze, tarhana vb. kurutmaya ve saklamaya yarayan genişçe, üstü açık balkon olarak ifade edilmiş Türkçe Sözlük’te, ama halk arasında üzeri kapalı erzak odası olarak da kullanılır aslında. Az önce bahsettiğim ve özlem duyduğumuz şey benim çocukken görmeye çok alışık olduğum, mevsiminde Serente’de toplanan veya kış için Serente’de hazırlanan ürünlerdi. Bu sebeple de mağazamızın adını Serentekoyduk. 10 yıldır Serentemizin ürünlerini sizlerle buluşturuyoruz ve bunu daha uzun yıllar yapabilmeyi umuyoruz.”

Serente Organik, müşterilerine organik ürünleri geniş bir yelpazede ve avantajlı fiyatlarla sunma misyonu ile yaklaşmaktadır. Bu hedefi gerçekleştirebilmek için ihtiyaçları ve talepleri doğru anlamaya ve sofralarınızı zenginleştirmeye gayret etmektedir.

Serente Organik