Biz Serente Organik olarak müşterilerimize organik ürünleri geniş bir yelpazede ve avantajlı fiyatlarla sunma misyonu ile yaklaşmaktayız. Bu hedefi gerçekleştirebilmek için ihtiyaçları ve talepleri doğru anlamaya ve sofralarınızı zenginleştirmeye gayret etmekteyiz.

Contact us

150 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo!
Sepetim
 0,00
Serente Organik Yenilendi

Serente Organik Yenilendi

Serente Organik olarak 10 yılı aşkın süredir organik ürünlerin perakende satışını gerçekleştiriyoruz. Perakende satışın yanında uzunca bir süredir internet satışımız da mevcut idi. Ancak bundan önceki internet sitemizin çağın gereksinimlerine ve siz kullanıcıların online alışveriş deneyimlerine adaptasyonu konusunda bazı eksikleri vardı. Bu nedenle yeni bir internet sitemizi yenilemeye karar verdik ve bir süredir bu işle meşgulüz.

Serente Organik adını belki daha önce de duydunuz ya da ilk defa karşılaşıyorsunuz. Bir aile işletmesi olarak önceliğimiz uzun süredir bu sektörde olmanın getirdiği deneyimle doğru ürünleri sizlerle buluşturmak. Bu amaçla da yeni sitemize bir blog eklemeye karar verdik. Bu platformda organik denildiğinde akla gelen soruları, doğru bilinen yanlışları, ürünlerle ilgili detaylı bilgileri, ulusal ve uluslararası kuruluşların organik ürün sertifikalarına ait açıklamaları paylaşacağız. Bunların yanında da kendi mutfağımızda denediğimiz tarifleri, hızlı yemek çözümlerini ve sizlerden gelen denenmiş lezzetleri paylaşmayı istiyoruz.

Günümüzde beslenme alışkanlıklarının bozulduğu, ihtiyaç duyduğumuz gıdalardan gittikçe uzaklaştığımız, erişebildiğimiz gıdaların çoğunun ise içeriklerinin değişime uğradığı hepimizin bildiği bir gerçek. Organik tarım konusunda ise pek çok kafa karıştırıcı kirli bilgi mevcut. Öncelikle belirtmek isteriz ki, esas problem hangi ürünlerin organik olduğunu bilmemekten kaynaklanıyor. Doğal olan her ürün organik değil, ancak bu doğal olan her ürünün kötü olduğu anlamına da gelmiyor elbette. Bütünüyle organik bir ürün ise bazı sertifikalara sahip olmak zorundadır. Sitemizde satışa sunduğumuz tüm ürünlerin sahip oldukları sertifikalara ait fotoğrafları ekledik. İlerleyen günlerde yeni yazılarımızda bu sertifikaların ne anlama geldiğini de aktarıyor olacağız.

Sertifikası olan ürünlerle ilgili ilk bilinmesi gereken ise; bu ürünlerin bağımsız kuruluşlar tarafından periyodik olarak testlerden geçirildiği ve içeriklerinde izin verilen sınırlardan fazla kimyasal madde olup olmadığının tespit edildiğidir. İzin verilen sınırlardan daha yüksek kimyasal maddeye sahip ürünler sertifikalandırılmaz ve bu ürünlere organik diyemeyiz. Yine de belirtmek isteriz ki, sertifikası olmayan ancak doğal olarak satışa sunulan ürünlerin tamamının kötü olduğu, organik olmadığı anlamına gelmiyor bu. Ancak teste sokulmadıkları için barındırdıkları maddelerin oranını bilmek mümkün değil.

Peki neden organik ürünleri kullanmalıyız?

Çünkü vücudumuz değişen tarım ve hayvancılık anlayışında yiyeceklerimize girmeye başlamış olan maddelere alışık değil ve bu maddelerden bazılarının bizi yavaş yavaş hastalandırdığı pek çok bilimsel araştırma ile kanıtlanmış durumda. Bunlardan en bilinineni ve halk arasında konuşulmaya başlamış olanı GDO. Organik ürünlerde bu maddeler yer almıyor. Esasında organik tarım ve hayvancılık, insanlık aleminin kaybettiği anlayışın sürdürülmesi, geleneksel tarım metotlarının kaybedilmemesi olarak da değerlendirilebilir. Zira bundan yüz yıl önce GDO nedir bilmiyorduk ya da yumurtalarımız fabrikalarda seri bir şekilde üretilmiyor, hayvanlar işlenmiş yem tüketmiyor, tohum ve gübrelerimizde kimyasal maddeler bulunmuyordu. İşte tüm bunlar organik ürünler tüketme konusunda geçerli ve ciddi nedenler.

Aslında biz insanlar ne tüketiyorsak oyuz. Tükettiğimiz ürünler sindirim sistemimizi belirliyor. Özellikle de hamilelik sürecinde ve yaşamın ilk yıllarında bebeklerimizin bağışıklık sistemi oluşurken tükettiklerimiz genetik faktörlerle birleşerek ne derece sağlıklı bir yaşam sürüleceğinin kriterlerini oluşturuyor. Bütün bu nedenlerin sonucunda herkesi organik ürünleri tanımaya, anlamaya ve ihtiyaç duyduğumuz kadarını tüketimde bulunmaya davet ediyoruz. Yeni yüzümüzle, lezzetli tariflerimizle, doğru bilgiyle, bol hareketli, sağlıklı günlerde ve Serente Organik’te buluşmak dileğiyle.

 

 

Serente Organik